Jaki leasing dla samochodów nowych i używanych

Leasing samochodowy to jedna z najpopularniejszych gałęzi tej formy zakupów w naszym kraju. Ale czy leasing się opłaca? A jak tak czy nie to dlaczego?

Firmy leasingowe w Polsce, które zajmują się zawieraniem tego typu umów, najczęściej dla samochodów mają przygotowane odrębne oferty, które opracowywane są w oparciu o odpowiedzi na potrzeby użytkowników oraz przedsiębiorców, starających się o zakupów pojazdu właśnie za pośrednictwem leasingu.

W związku z zakupem samochodu wiąże się cała masa wymogów formalnych, których musi dopełnić jego użytkownik, zanim zasiądzie za kierownicą auta. Okazuje się, że wybór formy zakupu pojazdu oraz zdecydowanie się na konkretny samochód to tylko połowa sukcesu.

Kolejnymi etapami są wędrówki po rozlicznych wydziałach i urzędach w celu dokonania rejestracji pojazdu, opłacenia wszystkich niezbędnych ubezpieczeń oraz poniesienia reszty nakładu finansowego, który jest wymagany zarówno dla odbiorców prywatnych, jak i dla firm, które kupują samochód. Wybranie leasingu jako formy zakupu samochodu jest rozwiązaniem o wiele tańszym i wymagającym mniejszych nakładów formalnych.

Podstawowym dokumentem świadczącym o podmiocie umowy, jest podpisywany dokument przez leasingodawcę i leasingobiorcę, co jest niesłychanym udogodnieniem w trakcie dokonywania wszelkich czynności prawnych związanych z zakupionym samochodem.

Bardzo istotnym aspektem zawierania umowy leasingowej podczas nabywania samochodu jest zebranie informacji na temat samego rodzaju usługi oraz dokładne dowiedzenie się, z jakimi wymaganiami formalnymi ona się wiąże, dla kogo leasing samochodu jest dostępny oraz jakie konkretne regulacje będą dotyczyły użytkownika leasingu.

Drugim rodzajem informacji są dane o podmiocie leasingowania

Czyli o samochodzie, który planujemy zakupić za pomocą tej formy sprzedaży. Nie musi być to wiedza fachowa, która dla większości osób prywatnych czy przedsiębiorców jest niedostępna, wystarczy kilka ogólnych wiadomości oraz dane zawarte bezpośrednio w podpisywanej umowie.

Najbardziej korzystną opcją finansową, szczególnie dla małych firm jest obecnie leasing samochodów używanych. Jest to związane przede wszystkim z faktem, iż nowe samochody (nabywane prosto z salonów) bardzo szybko tracą na wartości. Samochód jest dobrem, które kupuje się w leasingu na kilka lat, a nie na kilka miesięcy, dlatego nie warto jest kupować nowego samochodu, który już po kilku latach będzie prezentował o wiele niższą cenę niż samochód używany. Korzyść finansowa jest w tym przypadku najwłaściwszym doradcą leasingowym dla każdego przedsiębiorcy.

Dlatego jeśli stajesz przed wyborem czy leasing samochodu się opłaca i komu to najbardziej się opłaca – warto porozmawiać z doradcą leasingowym – zupełnie bez zobowiązań.

Opłacalność leasingu

Korzyści jakościowe są oczywiście na pierwszym miejscu w kwestii podejścia do klienta który poszukuje najlepszego rozwiązania w kwestii leasingu swojego samochodu czy sprzętu które będzie mu służył w firmie, ale jednak w temacie leasingu nie sposób nie wspomnieć o korzyściach finansowych, ważnych dla samego przedsiębiorcy.

Biorąc pod uwagę udogodnienia w ramach płacenia podatków, opłacalność leasingu jest wartością niezaprzeczalną i nie podlegającą zbyt wielkiej dyskusji. Prawo podatkowe daje możliwość wliczenia opłat leasingowych w koszt samej działalności, dzięki czemu sumaryczny koszt prowadzenia firmy, łącznie z miesięcznymi ratami za leasing, bardzo istotnie się obniża, dzięki czemu kondycja finansowa przedsiębiorstwa pozostaje na bardzo dobrym poziomie.

Wybór leasingu

Najlepsze oferty leasingowe są bowiem bogate w przeróżne promocje i oferty specjalne obejmujące ubezpieczenia czy obniżenie kosztów innych usług, oferowanych przez leasingodawcę lub instytucje z nim współpracujące.

Jako że rynek leasingowy w naszym kraju przeżywa rozkwit, a ten rodzaj usług jest coraz częściej wybierany przez przedsiębiorców, firmy leasingowe muszą obniżać koszty swoich usług oraz rozszerzać ich wachlarz, by przyciągnąć do siebie klienta i związać go umową leasingową. Systematycznie obniżane są także wymagania, stawiane przedsiębiorcom, którzy chcą dokonać zakupu za pomocą leasingu. Dlatego leasing był jest i będzie bardzo ciekawą formą pożyczania i zyskiwania na podatku.

Korzyści z leasingu

Na przykładzie sprzętu medycznego…

Branża medyczna jest dość specyficzna w swojej istocie. Przedmiotem świadczenia usług jest ludzkie zdrowie, a czasem i życie, co niesie ze sobą dużą odpowiedzialność za postawione diagnozy oraz podjęte decyzje o planie leczenia.

Dlatego właśnie sprzęt, na którym pracują lekarze powinien być bardzo zaawansowany technologicznie i precyzyjny pod względem diagnostycznym. Przykładem może być tutaj zwykły aparat do wykonywania badań ultrasonograficznych. W swoich najnowszych wersjach takie urządzenia mają możliwość obrazowania narządów ciała z bardzo dużą dokładnością, a co za tym idzie ? lekarz posługujący się takim narzędziem, może postawiać bardziej prawdopodobne rozpoznanie i odpowiednio wcześnie włączyć należne leczenie.

Dlatego właśnie leasing urządzeń medycznych i innych maszyn, które służą do diagnostyki (obrazowej i laboratoryjnej) różnych chorób jest tak istotną kwestią. Sprzęt wzięty w leasing może być często wymieniany (z częstotliwością określoną w umowie leasingowej), co umożliwia podejście do rozważań klinicznych z najwyższą dozą profesjonalizmu.

Korzyści z leasingu sprzętu medycznego obejmują nie tylko wzrost precyzji samego procesu diagnostycznego, ale także wzrost zaufania pacjenta do lekarza oraz zapewnienie, że znajduje się on ?w dobrych rękach?, co w znaczny sposób podnosi komfort psychiczny leczonej osoby. Przeprowadzone badania kliniczne pokazują także, że pacjent, który jest badany najnowszym i najbardziej zaawansowanym sprzętem, bardziej solennie stosuje się do postawionych mu zaleceń, a przez to szybciej wraca do zdrowia.

Korzyścią dla lekarza, wykonującego badania jest natomiast koszt całej inwestycji. Aparatura medyczna jest bardzo droga, a w związku z tym ? nadążenie za postępem technologicznym w dziedzinie najdokładniejszej diagnostyki może być zadaniem przerastającym możliwości finansowe danego specjalisty, prowadzącego swoją prywatną praktykę.

Najlepiej prezentującym się finansowo rozwiązaniem w przypadku sprzętu medycznego zdaje się być leasing operacyjny, czyli sposób użytkowania danego urządzenia polegający na korzystaniu z niego przez czas określony w umowie leasingowej, nie będąc jego faktycznym właścicielem. Stosowne regulacje w umowie, umożliwiają zarówno jej przedłużenie, jak i wcześniejsze zakończenie.

Leasing operacyjny jest także bardzo bezpiecznym rozwiązaniem dla lekarza użytkującego dany sprzęt ? w razie jego zniszczenia lub uszkodzenia, które nie wchodzą w zakres gwarancji, nie odpowiada on finansowo za powstałe straty.

 

Oferty firm leasingowych

Na szczególną uwagę wśród ofert leasingowych, które są dostępne na polskim rynku na szczególną uwagę zasługuje propozycja czy raczej oferta Getin Leasing, wywodząca się bezpośrednio z Getin Banku. Odpowiedzi na pytanie „Co oferuje Getin leasing?” w najlepszy sposób udzielą Ci strona internetowa banku oraz jego doradcy, którzy są przeszkoleni w owym zagadnieniu i pomogą Ci wybrać ofertę najlepiej dostosowaną do Twoich potrzeb.

Pamiętaj, że są oni także biegli w namawianiu Cię na tą propozycję, która nie do końca może odpowiadać Twoim oczekiwaniom, musisz więc uzbroić się w cierpliwość i dokładnie określić swoje wymagania. Mimo to, zawsze warto zasięgnąć informacji bezpośrednio u źródła, wpierw zapoznając się z ofertą online.

Samochody to jedne z najczęściej leasingowanych dóbr materialnych. Getin leasing może pochwalić się prawdziwym bogactwem promocji i ofert w tej właśnie kwestii – w ramach swoich usług posiada leasing samochodów nowych lub używanych, co znacznie zwiększa możliwość wyboru każdego użytkownika. Jest to bardzo istotne dla małych przedsiębiorstw, które na początku działalności często nie mają tak dużego zasobu środków, by wziąć w leasing nowe auto, które już po 2-3 latach straci 60% swojej wartości.

Pod względem swoich warunków, Getin leasing może śmiało pretendować do tytułu „najlepszy leasing samochodowy” ze względu na szeroki wachlarz udogodnień, w szczególności finansowych. Getin leasing samochodowy to także korzystne warunki ubezpieczenia auta oraz jego ewentualnego późniejszego wykupu, co także jest bardzo ważne w przypadku leasingu samochodów.

Getin leasing

Ubezpieczenia oferowane w ramach Getin leasingu to także duża możliwość wyboru spośród wielu promocji i pakietów, które zazwyczaj okazują się tańsze niż podobnego typu usługi zamawiane osobno. Rodzaje ubezpieczeń, jakie są proponowane przez instytucję dla leasingobiorców, zakładają wszelkie możliwe sytuacje życiowe, jakie mogą przytrafić się przedsiębiorcy podczas prowadzenia firmy.

Osoby, które cechują się dużą zapobiegliwością na pewno zwrócą na to uwagę i chętnie skorzystają z owych udogodnień.

Getin Leasing specjalizuje się nie tylko w umowach samochodowych, ale oferuje także leasing maszyn lub urządzeń specjalizacyjnych i biurowych oraz sprzętu bezpośrednio związanego z działalnością firmy (ma to miejsce na przykład w przypadku leasingu urządzeń medycznych dla lekarzy specjalistów lub stomatologów, którzy prowadzą własną działalność). Uwarunkowania takiego leasingu cechują się dużą elastycznością i pozwalają na dopasowanie się do potrzeb danego przedsiębiorcy.