Konto firmowe? Ale w jakim banku?

Konto firmowe jest nieodłączną częścią każdego biznesu. Posiadając działalność gospodarczą musimy rozliczać się z naszych przychodów, a rachunek firmowy jest dla Urzędu Skarbowego dowodem naszej księgowości. Wybierając dla siebie odpowiedni produkt bankowy, należy podejść do tematu bardzo skrupulatnie, gdyż nasze konto będzie towarzyszyć nam nieustannie przez cały okres prowadzenia działalności gospodarczej. Pojawia się zatem pytanie, w którym banku założyć konto firmowe w 2021?

Instytucje finansowe licytują się w swoich promocjach, proponując coraz to lepsze produkty

Jako przedsiębiorca jesteś doskonałym potencjalnym klientem, z którym wiele banków z chęcią podjęłoby współprace. Dlatego też, zanim podejmiesz decyzje o podpisaniu umowy z przedstawicielem o otworzeniu rachunku firmowego dobrze byłoby, jakbyś prześledził ranking kont firmowych.

Prawdą jest, że prowadzenie rachunku firmowego nie należy do kosztownych przedsięwzięć, lecz należy liczyć się z tym, że wybór odpowiedniej oferty daje perspektywy, co do późniejszej współpracy z instytucją bankową. Zakładając rachunek firmowy będziesz mógł liczyć na wiele udogodnień, co do warunków uzyskania kredytu.

Warto rozejrzeć się, który bank posiada najlepszą ofertę nie tylko, co do kont, czy lokat, ale także oprocentowania różnej maści kredytów. Myśląc przyszłościowo możesz dużo zyskać, a przede wszystkim oszczędzić.

Rozwijając swój biznes być może będziesz potrzebował sporego zastrzyku gotówki, dlatego też kredyt firmowy bądź obrotowy na dogodnych warunkach uczyni z Ciebie bardziej konkurencyjnego gracza na rynku, na którym działasz. Z pewnością są to bardzo cenne i niepisane aktywa dające duże możliwości w kontekście płynności finansowej Twojego przedsiębiorstwa.
Wydawałoby się, że rzecz z pozoru nieistotna może rzeczywiście znacząco wpłynąć na funkcjonowanie Twojego biznesu.

Gdy mamy możliwości do tego by uruchomić własną małą firmę zaczynamy się rozglądać za najlepszym kontem bankowym dla naszej firmy, oczywiście zawsze szukamy darmowego konta w banku – jednak w przypadku firmy nie jest łatwo znaleźć takowe a poza tym nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie.
Nie wolno Nam zapomnieć, iż ważne jest także oprocentowanie, prowizje oraz różnego typu opłaty od zleconych przelewów, lub wydawanych kart płatniczych do konta w banku.

Poszukując najlepszego konta w banku dla naszego przedsiębiorstwa powinniśmy skorzystać z rankingu kont firmowych dzięki któremu szybko dowiemy się które konto firmowe jest tym najlepszym w 2015 roku.Według Nas to konto internetowe mBanku jest tym najlepszym, bo dla banku generuje najmniejsze koszty, stąd też może zaoferować więcej.

0 zł za przelewy w Internecie i 300 zł na ZUS od mBanku. Promocja!
Na rynku obecnie wyróżnia się konto dla firm w mBanku tak zwane mBiznes, które jest całkowicie bezpłatne, a ponadto zapewnia darmowe przelewy i wypłaty z bankomatów. Dodatkowo można dostać kredyt 10 000 zł na rozwój swojej firmy – już pierwszego dnia od otwarcia rachunku.

Ranking kont bankowych dla firm

Ranking kont firmowych pokazuje nam, która oferta jest najlepsza.
Taki ranking tworzy się na podstawie porównania kilkudziesięciu czynników, a także popularności danej oferty.
Znaleźć najlepsze konto w banku wcale nie jest tak łatwo, na rynku działa obecnie kilkanaście banków i każdy ma swoją ofertę, która zazwyczaj różni się tylko minimalnie w szczegółach pośród konkurencji. Jednak na szczęście mamy ranking kont internetowych, w którym możemy sprawdzić czy w mBank konto dla firm jest tym najlepszym na rynku.

Tak więc otwarcie konta dla firmy i prowadzenie go jest niezbędne do założenia działalności gospodarczej.
Jeśli jesteś jednoosobową firmą, by założyć konto firmowe, potrzebujesz przedłożyć kilka dokumentów.

Są to: wpis do rejestru działalności gospodarczej, przyznany ci REGON oraz NIP.
W przypadku spółek trzeba dodatkowo okazać umowę spółki. Zanim jednak udasz się do banku, warto zrobić porównanie ofert bankowych w tym zakresie by wybrać najlepsze konto dla firmy swojej lub właściciela. W Internecie znajdziesz wiele serwisów (jak nasz) porównujących oferty banków dotyczące otwarcia konta firmowego. Serwisy te tworzą ranking ofert bankowych.

W łatwy i szybki sposób wybierzesz taką ofertę, która będzie najbardziej korzystna dla twojej firmy.

Tymczasem banki prześcigają się w promocjach i zaczynają oferować darmowe konta dla firm – jak choćby Alior Bank. Masz możliwość otwarcia konta firmowego bezpłatnie, możesz przelewać opłaty bezpłatnie do ZUS-u i Urzędu Skarbowego, możesz korzystać bezpłatnie z bankomatów, możesz otrzymać wysoki limit kredytowy. Oferta jest bardzo bogata, a ty jesteś panem sytuacji więc wybieraj.

Jakie konto dla firmy wybrać?

Każdy przedsiębiorca, bez względu na to, czy prowadzi działalność jednoosobową, czy też zakłada spółkę musi posiadać firmowy rachunek bankowy. Zależnie od tego jaki rodzaj działalności zamierzamy prowadzić, możemy wybierać spośród wielu ofert banków. To w którym banku założyć konto firmowe zależy tylko i wyłącznie od nas. Warto jest jednak sprawdzić kilka różnych ofert, aby wybrać tę, która będzie najbardziej dla nas odpowiednia.

Na wstępie warto jest zastanowić się, jakie warunki owe konto musi spełniać.

Jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na wertowanie wszystkich ofert banków, wówczas możemy zajrzeć na portal, gdzie szybko zobaczymy ranking kont firmowych. Dzięki takiej podpowiedzi będzie nam o wiele łatwiej się zdecydować na którąś z ofert, wszak wszystkie atuty będziemy mieli na wyciągnięcie ręki. Wiadomym jest, że banki kuszą nowych klientów wspaniałymi ofertami, a w związku z tym, że ofert tych jest na rynku coraz więcej, ciężko jest się w tym wszystkim odnaleźć.

Porównanie kont firmowych to wspaniałe rozwiązanie, gdyż w jednym miejscu mamy zestawienie ofert rachunków firmowych z różnych banków.

Kiedy dodatkowo wybierzemy sobie najważniejsze dla nas opcje, na przykład to czy zależy nam na darmowym otwarciu oraz prowadzeniu konta, czy szukamy takiego rachunku, z którego będziemy mogli wykonywać bardzo wiele przelewów, czy też raczej nie trzeba nam aż tak „wypasionego” konta, a te o podstawowych opcjach będzie dla nas wystarczające.

Ranking kont firmowych bankowych który jest poniżej jest wspaniałym rozwiązaniem, z całą pewnością nie jednemu przedsiębiorcy pomógł w znalezieniu idealnie dobranej oferty. Przed założeniem rachunku firmowego warto jest dobrze się zastanowić, wszak późniejsze zmiany numeru konta mogą wiązać się z wieloma problemami, gdyż wielu stałych klientów będzie miało w posiadaniu nasz numer.

Zatem już na początku nasza decyzja musi okazać się pewna i trafna, aby w późniejszym etapie jej nie żałować, a wszelkiej maści porównywarki kont w bankach dla firm będą z pewnością dla nas pomocne.

 

Porównaj konta firmowe

Porównanie kont firmowych jest bardzo proste, w Internecie istnieje wiele stron traktujących o tematyce finansowej w sposób niezwykle profesjonalny, dlatego też nie wahaj się i skorzystaj z tego udogodnienia, dając sobie szansę na przemyślaną i rozważną decyzję.