Kredyt dla firm na start bez BIK i KRD

Każda z istniejących firm może przeżywać przejściowe kłopoty finansowe, tym bardziej w bardzo trudnym okresie, jakim jest kryzys gospodarczy, którego zakres objął już wszystkie światowe rynki finansowe. Korzystnym rozwiązaniem może okazać się kredyt dla firm, który można przeznaczyć na nowe rozwiązania technologiczne w przedsiębiorstwie, które odciążą pracowników, na dodatkowe szkolenia albo na poszerzenie zakresu swojej działalności lub zintensyfikowanie prowadzonej produkcji czy sprzedaży.

Kredyt na rozwój firmy dostępny jest w ofercie większości funkcjonujących banków komercyjnych oraz instytucji finansowych, oferujących udzielanie kredytów.

Jednym z niewielu obwarowań, jakie obowiązuje w przydzielaniu kredytów firmowych jest czas działalności danej firmy na rynku. Dla banku bardzo ważna jest stabilność danego przedsiębiorstwa oraz jego płynność finansowa, która musi być koniecznie zachowana przez cały okres funkcjonowania.

Bank weryfikuje to na sposób wglądu do stosownych zaświadczeń z Urzędu Skarbowego oraz dostarczonej przez przedsiębiorcę dokumentacji. Jeśli w rozliczeniach istnieją pewne zachwiania lub nieścisłości związane ze stanem finansów, bank może udzielić odmownej decyzji kredytowej, niezależnie od wysokości wnioskowanej kwoty.

TOP 3 pożyczek pozabankowych: 1) Na 61 dni za darmo + jedne z najniższych rat, kalkulator na www.vivus.pl  
2) Najchętniej wybierana, do 15 000 zł na 3 lata - więcej na www.provident.pl
3) Zamów pożyczkę pozabankową do domu z www.bliska.pl

Najtańszy kredyt dla firm poszukiwany

Aby znaleźć sposób na to, jak wybrać najtańszą pożyczkę firmową, najlepiej jest skorzystać z usług doradcy finansowego, który swoją wiedzą i doświadczeniem bardzo chętnie pomoże każdej firmie w wyborze odpowiedniej oferty pożyczkowej. Pamiętaj jednak, że poradzenie się doradcy finansowego to usługa płatna. Daje to jednak gwarancję nie tylko wspomożenia w podjęciu właściwej decyzji, ale też fachowej i kompleksowej obsługi wszystkich formalności, jakie będą związane z udzieleniem kredytu. Samodzielnie także możesz dokonać rozeznania na rynku usług pożyczkowych na sposób przeglądania profesjonalnych serwisów internetowych o tematyce finansowej.

Oprócz przeznaczenia środków z kredytu firmowego na rozwój swojego przedsiębiorstwa, można także starać się o kredyt samochodowy dla firm. Oferowany jest on na preferencyjnych warunkach, o wiele bardziej korzystnych niż kredyt samochodowy dla osób prywatnych. Dla banku, udzielającego kredytu, stabilna firma jest bardziej wiarygodna niż zwykły klient, będący osobą fizyczną.

Oprócz banków komercyjnych, zajmujących się tego typu usługami, większe marki samochodów, posiadają swoje własne oddziały, specjalizujące się w ofertach kredytów samochodowych, których chętnie udzielają swoim klientom.

 

Kredyt dla nowych firm na start

Pomyśl o kredycie dla swojej firmy na start działalności…

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który dopiero rozpoczyna swoją drogę prowadzenia działalności gospodarczej, najpewniej znajdujesz się w dość patowej sytuacji.

Ze względu na panującą atmosferę niepewności, spowodowaną szalejącym kryzysem gospodarczym na rynkach całego świata, banki bardzo niechętnie skłaniają się do udzielenia usługi, jaką jest kredyt na otwarcie firmy.

Najczęściej w ogóle takiej usługi nie ma w ofercie banku. Jeśli jednak już jest ona dostępna, obwarowana jest licznymi warunkami, koniecznymi do spełnienia przez przedsiębiorcę. Jest to zrozumiała sytuacja, gdyż bank musi zabezpieczyć się przed inwestowaniem własnych pieniędzy w niepewne gałęzie gospodarki.

Z pomocą nowym właścicielom firm wychodzą instytucje finansowe, nie będące bankami, ale także oferujące swoje usługi w formie pomocy jaką jest kredyt firm na start.

Plusy i minusy pożyczek dla nowych firm

Organy, udzielające kredytów dla nowych firm, oferują zazwyczaj mniejsze kwoty niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych banków. Takie pożyczki różnią się też od banków oprocentowaniem, które ustalane jest autonomicznie przez pożyczkodawcę, zatem jego wysokość może okazać się niewspółmierna do trudu uzyskania pożyczki.

Zastanów się zatem, czy oferowana kwota jest Ci naprawdę niezbędnie potrzeba na rozruch firmy i czy warto zobowiązywać się do zaciągania owej należności oraz ryzykować przyszłość swojej firmy. Być może korzystniejszym rozwiązaniem finansowym będzie staranie się o dofinansowanie na działalność gospodarczą w ramach pomocy, oferowanej przez Unię Europejską, które w wielu przypadkach jest bezzwrotne.

Instytucja to nie bank!

Pamiętaj, że instytucja finansowa de facto nie jest bankiem, więc rządzi się ?swoimi prawami?, których nie reguluje ustawa o usługach bankowych ani prawo bankowe, zatem forma spłaty czy windykacji ewentualnych należności może wyglądać zupełnie inaczej niż w tradycyjnym banku. Każdy taki organ, udzielający pożyczek, ustala swoje własne zasady, według których funkcjonuje, dlatego w razie kłopotów formalnych, nie pomogą Ci istniejące regulacje prawne, które dotyczą jedynie banków.

Zanim podpiszesz umowę, której celem będzie pożyczka dla firmy na start, bardzo uważnie ją przeczytaj, z uwzględnieniem elementów opisanych ?drobnym druczkiem? i jeśli któryś z zawartych punktów w regulaminie będzie dla Ciebie niejasny, poproś o wytłumaczenie go. Jest to bardzo ważne, bowiem swoim podpisem zobowiązujesz się do zwrotu należności oraz zgadzasz się na wszelkie zasady zawarte w danej umowie.

Kredyt dla firm bez BIK

Czy instytucje oferujące te pożyczki dla zadłużonych firm nie boją się dużego ryzyka, którym potencjalnie obarczone są takie kredyty? Na początek zastanówmy się, jakie firmy korzystają z chwilówek. Nie jest prawdą, że pożyczki pozabankowe biorą tylko przedsiębiorcy zadłużeni we wszelkich możliwych bankach i w ZUS-ie, stojący na krawędzi upadłości.

Wyobraźmy sobie taką sytuację: sprzedaliśmy towar, ale nasz kontrahent spóźnia się z uregulowaniem płatności. Problem polega na tym, że my również mamy zobowiązania finansowe wobec dostawcy części, potrzebnych do produkcji. Musimy działać szybko, żeby uchronić się przed utratą wiarygodności. Bierzemy chwilówkę i regulujemy nasze zobowiązania. Wkrótce otrzymujemy zaległe pieniądze od naszego klienta i spłacamy pożyczkę. Zachowaliśmy to, co bardzo ważne w biznesie …wiarygodność. Oczywiście, to tylko przykład.

Bo gotówka którą w ten sposób pozyskamy możemy spożytkować na uregulowanie zadłużenia firmy bądź szybką inwestycję.

Na samym końcu trzeba podkreślić jednak jeden znaczący fakt: pożyczki dla firm bez BIK dostaje się łatwo i szybko bo nikt nie kontroluje takiej firmy – jednakże koszty spłaty mogą być czasami znacznie wyższe aniżeli pożyczka w najdroższym banku.