Kalkulator leasingu – oblicz raty

Najdokładniejsze narzędzie, pozwalające na obliczenie raty leasingu to tak zwany kalkulator leasingu. Pozwala on wstępnie oszacować nie tylko wysokość miesięcznej raty, ale także dostosować określone parametry leasingu do naszych potrzeb. Przy wstępnym wyliczaniu wartości sumarycznej branego leasingu, należy wziąć pod uwagę kilka parametrów.

Wartość leasingowanego przedmiotu jest jedyną kwotą stałą w obliczeniach, której nie możemy modyfikować, jeśli zależy nam na konkretnej rzeczy w określonej cenie. W odniesieniu do pozostałych liczb, możemy je dowolnie zmieniać, jeśli chcemy uzyskać dokładny obraz wszystkich ewentualności, jakie może nam zaoferować dana instytucja leasingowa.

Parametrem, który może ulec zmianie jest na pewno wysokość wkładu własnego, przedstawiona najczęściej w formie zależności procentowej. Bardzo łatwo jest domyślić, że im większa wartość wkładu własnego, tym mniejsza miesięczna rata oraz całkowita wartość leasingu. Wysoki wkład własny w daną inwestycję utwierdza towarzystwo leasingowe w przekonaniu, że dane przedsięwzięcie jest dla Ciebie na tyle ważne, że planujesz solennie je spłacić.

Na jaki okres opłaca się brać leasing

Dzięki wyliczeniu dokonywanemu przez kalkulator, będziesz mógł zaobserwować, na jaki okres opłaca się brać leasing. Jeśli planujesz jedynie użytkować dany przedmiot przez jakiś okres czasu i nie chcesz być jego właścicielem, co może mieć miejsce w przypadku leasingu maszyn służących do produkcji lub obróbki produktów, które często są bardzo drogie ? lepszym wyjściem będzie dla Ciebie krótki okres leasingowania.

W międzyczasie na rynku mogą pojawić się bardziej zaawansowane technologicznie lub tańsze maszyny, które będziesz chciał nabyć. Jeśli natomiast chcesz użytkować daną rzecz, a następnie kupić ją na własność, dłuższy okres leasingu będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem. Tutaj dobrym przykładem są samochody lub sprzęt komputerowy czy biurowy dla firmy. W czasie trwania umowy, spłacisz część wartości sprzętu, przez co będziesz mógł taniej go pozyskać od leasingodawcy po zakończeniu okresu trwania umowy leasingowej.

Dla instytucji leasingowej jest także ważny rodzaj przedmiotu, który bierzesz w leasing.

W zależności od tego ustalenia, leasingodawca określa koszt leasingu, który jest inny dla komputera, samochodu lub maszyny, służącej do technologicznej obróbki produktu. Każdy z tych sprzętów wymaga innego ubezpieczenia, jest bowiem narażony na różne szkody w toku użytkowania, a co za tym idzie ? wymaga różnych nakładów na ewentualną naprawę powstałych uszkodzeń.

Opłaca siczy nie opłaca?

W dobie ogromnego i dynamicznego postępu technologicznego, każde przedsiębiorstwo, większe i mniejsze, chcąc iść w tym samym tempie, co rozwój jego branży, musi stale udoskonalać swoje usługi i produkty. Nierozerwalnie jest to związane z koniecznością zakupu coraz to nowych sprzętów, służących do wyrobu sprzedawanych produktów oraz do świadczenia najwyższej jakości usług.

Leasing maszyn jest idealnym rozwiązaniem dla osób nowoczesnych, dbających o wizerunek swojej firmy właśnie poprzez zaawansowane technologicznie sprzęty. Nic nie robi tak wielkiego wrażenia na kliencie jak potwierdzona informacja o tym, że dane przedsiębiorstwo pracuje na najnowszych dostępnych na rynku maszynach.

Dzięki leasingowi jest to możliwe, gdyż w momencie kiedy kończy się okres trwania umowy leasingowej, sprzęt można po prostu zwrócić leasingodawcy, nie ma konieczności jego nabycia. W tym momencie można podpisać kolejną umowę, opartą na leasingu kolejnego sprzętu, bardziej zaawansowanego pod względem stosowanych udogodnień oraz bardziej nowoczesnego.

 

Firma i leasing

Powinny iść ze sobą w parze, gdyż obejmuje to nie tylko korzyści finansowe, ale także jakościowe w kontekście świadczonych usług lub produkowanych dóbr, co jest wyznacznikiem spełniania przez firmę najwyższych standardów dbałości o swojego klienta.

Korzyści jakościowe są oczywiście na pierwszym miejscu w kwestii podejścia do klienta, ale jednak w temacie leasingu nie sposób nie wspomnieć o korzyściach finansowych, ważnych dla samego przedsiębiorcy. Biorąc pod uwagę udogodnienia w ramach płacenia podatków, opłacalność leasingu jest wartością niezaprzeczalną. Prawo podatkowe daje możliwość wliczenia opłat leasingowych w koszt samej działalności, dzięki czemu sumaryczny koszt prowadzenia firmy, łącznie z miesięcznymi ratami za leasing, bardzo istotnie się obniża, dzięki czemu kondycja finansowa przedsiębiorstwa pozostaje na bardzo dobrym poziomie.

Najlepsze oferty leasingowe są bowiem bogate w przeróżne promocje i oferty specjalne obejmujące ubezpieczenia czy obniżenie kosztów innych usług, oferowanych przez leasingodawcę lub instytucje z nim współpracujące.

Jako że rynek leasingowy w naszym kraju przeżywa rozkwit, a ten rodzaj usług jest coraz częściej wybierany przez przedsiębiorców, firmy leasingowe muszą obniżać koszty swoich usług oraz rozszerzać ich wachlarz, by przyciągnąć do siebie klienta i związać go umową leasingową. Systematycznie obniżane są także wymagania, stawiane przedsiębiorcom, którzy chcą dokonać zakupu za pomocą leasingu.