„Jaka jest moja zdolność kredytowa”

Sprawdź swoją zdolność kredytową bez wychodzenia z domu. Oblicz na jaki kredyt hipoteczny czy gotówkowy możesz liczyć w banku…

Wystarczy wpisać dane w naszych kalkulatorach zdolności kredytowej i problem przestaje istnieć.

Po wypełnieniu krótkiej ankiety dotyczącej warunków uzyskania pożyczki, potencjalny kredytobiorca może porównać raty i prowizje w największych bankach. Szybkie obliczenia komputerowe sprawiają, że można wielokrotnie zmieniać parametry kredytu w celu uzyskania najkorzystniejszej opcji. Wiele osób zastanawia się czy stać ich na pożyczkę czy kredyt hipoteczny właśnie.

Często obawiają się, że wizyta w banku zakończy się odmową. Jednak istnieje sposób na szybkie i anonimowe obliczenie zdolności kredytowej. Potencjalny klient powinien skorzystać z internetowego kalkulatora zdolności kredytowej.

Kalkulator zdolności kredytowej

Dzięki niemu może sprawdzić, czy jego dochody pozwalają na skorzystanie z oferty danego banku. Ostatni krok to wybór kredytu hipotecznego. Przede wszystkim warto zastanowić się w jakiej walucie będzie on najkorzystniejszy i czy możliwa jest jej ewentualna zmiana w trakcie spłacania. Istotne jest również oprocentowanie, które ma znaczenie gdy okres kredytowania to wiele lat, a także wymagania banku względem wkładu własnego oraz ubezpieczenia kredytu.

Te informacje można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych banków ale i takich jak ta poświęcona nie tylko leasingom ale i kredytom hipotecznym i obliczaniu zdolności kredytowej zainteresowanych osób. Jednak najlepiej udać się po poradę do danego usługodawcy, który z pewnością dobierze najkorzystniejszą ofertę i dokona obliczenia zdolności kredytowej nim wybierze kilka najlepszych kredytów hipotecznych.

Porównanie kredytów hipotecznych

Ze względu na to iż każdy bank dzisiaj może nam zaproponować bardzo dogodne warunki kredytowe, warto się z całą pewnością przyjrzeć bliżej ofertom, zanim podejmiemy decyzję o wyborze tego jednego konkretnego.

 

A to dlatego, że skoro ofert jest wiele, to jedna będzie dla nas lepsza, a druga gorsza. Ponadto zaś, przy dużych sumach kredytowania, spodziewać się możemy, że bank będzie skłonny do negocjowania z nami warunków tylko po to, by dać sobie szansę na zarobek na wsparciu finansowym dla nas.
Zanim, więc wybierzemy – przyjrzyjmy się dobrym ofertom na kredyt hipoteczny.Przede wszystkim, rozpoczynając przygodę z poszukiwaniem taniego kredytu na hipotekę, postarać się warto znaleźć dobry ranking kredytu hipotecznego. Te publikowane są niezwykle często na przykład przez różnego rodzaju instytucje bankowe, a także portale finansowe i biura doradztwa finansowego.

Taki ranking podpowie nam, gdzie warunki są dobre, a gdzie nieco gorsze. Oczywiście, pamiętać musimy, że mogą się one zmienić w zależności od tego, w jakiej wysokości kredyt i na ile lat chcemy go wziąć. Żeby odpowiedzieć sobie z niemal stuprocentową pewnością na pytanie o to, jaki kredyt hipoteczny będzie najtańszy, warto przede wszystkim przejść się po spersonalizowaną ofertę, do co najmniej kilku banków i porównać je ze sobą, a także podjąć negocjacje.

Wtedy tylko będziemy mieć pewność, ze oferta bankiera spełni swoje oczekiwania i da szansę na obniżenie wysokości raty, czy też oprocentowania, bądź prowizji, która w wielu przypadkach jest najbardziej kosztowną częścią pożyczki.

Pod spodem opublikowaliśmy porównanie kredytów hipotecznych które zawiera naszym mniemaniem wszelakie kluczowe dane do tego by ów kredyt zamówić przez internet.

Kredyt hipoteczny z niską marżą

Na chwilę obecną zazwyczaj przeciętny młody człowiek zakładający rodzinę i chcący się prędko usamodzielnić we własnym domu, nie ma żadnych sił na to, by w względnie krótkim terminie uzbierać żądaną ilość funduszy, potrzebną do nabycia choćby nieokazałej kawalerki.
Możliwym rozwiązaniem wtedy, jest np. w ING kredyt hipoteczny w złotówkach na cele mieszkaniowe, najlepiej z maksymalnie długim czasem kredytowania, który wesprze spełnić nasze mieszkaniowe potrzeby.

Kredytodawcy udzielają coraz więcej ciekawych form kredytów mieszkaniowych, oferując raz po raz to korzystniejsze warunki otrzymania kredytu w ING na zakup mieszkania, tym także z długim czasem kredytowania, jak również w różnych walutach.

 

Mimo wyższego wieku kredytobiorców, zdarzają się systematycznie dość częste wypadki rozciągnięcia spłaty na długie lata, np. kredyt mieszkaniowy na 35 lat. Ostatnio coraz częściej zdarza się, że w okresowych promocjach sprzedawanych przez poniektóre banki można wziąć kredyt z niższą marżą, która oddziałuje na wielkość oprocentowania nominalnego kredytu i w związku z tym na zupełny jego koszt.

Wyróżnić przy tym jednakże trzeba, że nawet nieznaczne oprocentowanie może sprawić, że w długim okresie kredytowania, koszt kredytu podwyższy się niejednokrotnie. Powstaje to z faktu, że do każdej jednostkowej raty kapitałowej doliczane są odsetki wynikające z sumy kredytu pozostałej do spłaty. Z powodu długiego czasu spłaty, tym samym rozłożenia kapitału na kilkaset rat, ilość kapitału w jednej racie jest mała, więc mało go ubywa po jednorazowym wpłaceniu raty. Zaciągnięcie więc kredytu na większy okres spłaty ma zarówno swoje wady jak i zalety.

Z jednej strony osiągamy małe raty, z drugiej zaś powiększamy koszt naszego kredytu.

Generalnie w każdym wypadku zaciągania jakiegokolwiek zobowiązania finansowego, wypada zwracać cały czas uwagę na te parametry, które wpływają na wielkość pojedynczej raty kredytu i jego całkowity koszt.