Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego?

Każdy kredyt, czy każdą pożyczkę, jaką zaciągniemy, musimy kiedyś oddać.
I tu pojawiają się schody, bowiem rozkładając kredyt na raty, będzie trzeba tak je skalkulować, by móc spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Trzeba obliczyć, jak wysoka będzie rata, a jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego?

To bardzo proste – znając wartość pożyczki, jaką zaciągamy oraz potem, znając ilość rat i oprocentowanie, można wyliczyć, ile będzie wynosiła każda kolejna rata. Jeśli są to raty niemalejące, trzeba zsumować wartość zobowiązania i odsetek i podzielić przez ilość rat, jakie mamy do spłacenia. Jeśli nie mamy do tego głowy, można zaprzęgnąć do roboty kalkulator kredytu gotówkowego.

Kalkulator rat kredytu

Taki, nauczony odpowiedniego algorytmu sprzęt, będzie zdolny policzyć nam ratę kredytu gotówkowego właściwie w każdym przypadku. Taka możliwość jest nam bardzo potrzebna, jeśli dokładnie chcemy zaplanować wydatki.

Kiedy zależy nam na czasie, przyda się zapewne pożyczka od zaraz. To kredyt, najczęściej gotówkowy, bądź taki, który można dostać przelewem na konto, który jest przekazywany do naszej dyspozycji nawet w kilkanaście minut po podpisaniu umowy. To bardzo ciekawe rozwiązanie, dla tych ludzi zwłaszcza, którzy mają duże problemy finansowe. Czasami też jest nam potrzebny kredyt gotówkowy, jeśli mamy do czynienia z jakimś szybkim zakupem, czy z czymś, za co trzeba zapłacić od ręki. Wtedy niezbędny będzie nam odpowiedni kredyt gotówkowy.

Porównuj kredyty gotówkowe

Jednak ważna jest dogłębna, a nie tylko powierzchowna analiza ofert różnych instytucji finansowych by znaleźć odpowiedź na pytanie jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego.
Czasami na pożyczce w wysokości kilkunastu tysięcy złotych, wybierając tą, a nie inną ofertę, możemy zaoszczędzić nawet tysiąc złotych. I bez względu na to, kto się zadłuża, czy prezes, czy ktoś biedny, tysiąc nie leży na ulicy i warto o te pieniądze zadbać, nie wyrzucając ich w błoto, poprzez wzięcie pożyczki w instytucji, która będzie nam liczyła wysokie prowizje.

 

Oprócz prowizji, będzie trzeba oddać także samą kwotę pożyczki. W zależności od wysokości rat i od ich ilości, będzie zmieniać się wysokość odsetek, jakie będzie trzeba zapłacić za kredyt. Im dłuższy okres kredytowania, tym więcej odsetek przyjdzie nam oddać instytucji finansowej, która w nas „zainwestowała”.

Jednak warto się przyjrzeć instytucjom finansowym, by zobaczyć, która z nich zaoferowała nam najlepsze, najbardziej preferencyjne warunki. Warto na to poświęcić troszkę czasu, bo można sporo zaoszczędzić, zwłaszcza przy wyższych kwotach pożyczek. Tam nasza oszczędność może wynieść nawet kilka tysięcy.

Oblicz ratę kredytu w Alior Banku

Jeden z najlepszych banków w Polsce oferuje dzisiaj pełną paletę bankowych produktów. Klienci Alior Banku mają dostęp do kredytów hipotecznych, gotówkowych i samochodowych bez konieczności wychodzenia z domu. Wielu klientów wie, że najszybsza pożyczka gotówkowa udzielana jest właśnie w tym banku.

Niektóre decyzje kredytowe są udzielane w ciągu kwadransa – jak w przypadku kredytu gotówkowego gdzie szybko obliczysz ratę kredytu gotówkowego. Klient składa wniosek przez Internet lub telefonicznie. Po odpowiedzi ze strony banku akceptuje warunki umowy w serwisie transakcyjnym lub punkcie stacjonarnym i czeka na przelew gotówki na konto.

 

Warunki kredytowania również są atrakcyjne, a kredyt udzielany bez zbędnych formalności i zabezpieczeń. Kredytobiorcy mają możliwość zawieszenia spłaty rat w części kapitałowej.

Dostęp do dodatkowej gotówki daje również kredyt odnawialny, przyznawany do konta. Dla wielu klientów taka możliwość jest idealnym zabezpieczeniem na wypadek zwiększonych wydatków.

Alior Bank jest jednym z nielicznych banków, które udzielają kredytów mieszkaniowych w walutach. Dostępne są kredyty w dolarach amerykańskich, euro oraz brytyjskich funtach szterlingach. Przewalutowanie i wcześniejsza spłata kredytu nie są obwarowane żadnymi dodatkowymi opłatami. Udzielany przez bank kredyt hipoteczny online może być udzielony w wysokości do 90 procent wartości zabezpieczenia.

Ciekawym rozwiązaniem jest stosowany przez bank mechanizm bilansowania, polegający na zmniejszaniu kwoty kapitału, od którego liczone są odsetki, Usługa jest dostępna jedynie dla kredytów udzielonych w złotówkach. Czas spłaty zobowiązania może wynieść nawet 40 lat. Kredytobiorcy maja do wyboru raty stałe lub malejące. W ich wyborze może pomóc dostępny na stronie banku kalkulator rat.

Omawiając ofertę kredytową Alior Banku nie sposób ominąć tani kredyt na auto który bardzo podobny jest do najszybszej pożyczki gotówkowej oferowanej przez ten bank. Na zakup dowolnego samochodu, nowego lub używanego, klienci mogą otrzymać do 100 tysięcy złotych bez dokumentów, które dokumentują ich dochody. Bank nie wymaga wnoszenia wpłaty własnej.

Kredytobiorcy, którzy zdecydują się na zakup ubezpieczenia przez Internet otrzymają dodatkowe kilka procent zniżki.