Darmowe konto bankowe ? Gdzie go szukać ?

Jeżeli chodzi o darmowe konto bankowe (czyli ROR) to potentatem a zarazem jedną z najlepszych ofert obecnie ma mBank. Lider bankowości internetowej w Polsce. bank który nie tylko zbierał ale i nadal zbiera liczne nagrody za swój najlepszy produkt a mianowicie KONTO OSOBISTE czyli eKonto. Obecnie wiele osób decyduje się także na konta oszczędnościowe, jako sposób na rozpoczęcie oszczędzania pieniędzy.

Konto oszczędnościowe warto porównać z innymi kontami, w innych bankach. Nie chodzi tutaj tylko o wysokość oprocentowania, ale także o możliwości wypłat zgromadzonych środków, koszty utrzymania takiego rachunku i częstotliwość naliczania odsetek.

Jeśli będziemy poszukiwać konta internetowego to na pewno spotkamy się z ofertą mBanku, który jest bankiem internetowym. Cieszy się coraz większą popularnością i nieustannie rosnącą grupą klientów. Spowodowane jest to tym, że konto w mBanku jest w pełni bezpłatne, bez żadnych haczyków.

W porównaniu kont oszczędnościowych oferta mBanku, także wypada bardzo dobrze. To właśnie banki internetowe mogą zaoferować nam lepsze warunki korzystania z produktów bankowych, ponieważ nie utrzymują one sieci placówek i tysięcy pracowników.
Większość operacji przeprowadzamy sami, za pośrednictwem Internetu. Oszczędzamy przy tym własny czas, a także pieniądze – które oczywiście możemy w prosty sposób na koncie w mBanku zainwestować choćby w lokatę lub na przykład na giełdzie kupując akcje oraz obligacje.

Trzeba pamiętać że darmowe konto bankowe to pojęcie względna, bo tak naprawdę każdy z nas wymaga od swojego rachunku bankowego czegoś innego.
Jednej części osób może zależeć na bezpłatnym rachunku bankowym, innym na karcie kredytowej z jak największym limitem, jeszcze inni cenią sobie konto internetowe, a grupa osób oferująca konto z rabatami na zakupy.
Zatem przed poszukiwaniem najlepszego konta osobistego powinniśmy się zastanowić czego tak naprawdę potrzebujemy i na czym zależy nam najbardziej.

Najkorzystniejsze konto bankowe

Osoby młode, które ukończyły 13 lat mogą stać się posiadaczami rachunku osobistego w banku mBank. Jest to konto młodzieżowe, które zakładane jest na osobę niepełnoletnią oraz jej prawnego opiekuna.
Obecnie konto dla młodzieży czy dzieci można założyć w prawie każdym banku. Jedną z ciekawszych i atrakcyjniejszych ofert/propozycji w tej dziedzinie ma internetowy mBank.

Oferta tego banku poszerzona jakiś czas temu została o konto oszczędnościowe przez co teraz stanowi ona bardzo ciekawą propozycję dla każdego poszukującego najlepszego konta osobistego dla siebie czy swoich bliskich.

Jeżeli szukamy konta bankowego które oprócz funkcji podstawowych jakie oferują tego typu produkty banków będzie miało możliwość zakładania lokat lub co więcej automatycznie oszczędzania i zarabiania na przetrzymywanych na nim pieniędzy powinniśmy skorzystać z oferty banku mBank.

Na ofertę kont oszczędnościowych warto zwrócić uwagę także z innego powodu a mianowicie łatwości w operowaniu gotówką. Z takiego konta bankowego bez problemów możemy wyciągać pieniądze kiedy chcemy i ile chcemy.
mBank konto oszczędnościowe, to rachunek w banku, który charakteryzuje się dość wysokim oprocentowaniem zdeponowanych pieniędzy.

Ponadto w mBanku konto oszczędnościowe gwarantuje nam stały dostęp do zgromadzonych środków i możemy w każdej chwili wypłacić swoje pieniądze, nie tracąc zarobionych odsetek.

Konto bankowe z cashback

Od jakiegoś czasu możemy zauważyć iż banki w celu zachęcenia potencjalnych klientów do otwarcia rachunku bankowego wprowadziły dwa nowe hasła  a mianowicie Cashback i Moneyback.

Te dwa pojęcia w ostatnim czasie podbiły serca (a może portfele) Polaków. Dlaczego? Co właściwie słowa te znaczą. Cashback to usługa bankowa, która polega na możliwości wypłaty gotówki w chwili gdy płacimy kartą za produkty lub usługi. Aby skorzystać z tej opcji wystarczy poinformować sprzedawcę, że chcemy wypłacić daną kwotę pieniędzy.

Dzięki takiej usłudze zyskujemy wygodę i czas, gdyż nie musimy poszukiwać bankomatu gdy chcemy wypłacić niewielką sumę pieniędzy, ograniczamy koszty bo wypłaty tego typu są zwolnione z opłat. Cashback jest dostępny dla kart Visa i Mastercard oczywiście  tych banków, jakie posiadają tą usługę w swojej ofercie. Punkty akceptujące tą usługę muszą mieć logo „Visa Cash back”.

Moneyback to usługa bankowa, która polega na tym, że bank zwraca klientom część wydatków za przeprowadzone transakcje bezgotówkowe. Jak to działa? Zazwyczaj wygląda to tak, że bank w określony dzień kolejnego miesiąca przelewa na konto klienta pewną część wydatków, które zostały poniesione przez klienta w miesiącu poprzednim. Zwrot jest pewnym procentem wartości kwoty na jaką przeprowadziliśmy transakcje.

Najczęściej spotykany jest przedział między 1-5%, ale zdarzają się i większe sięgające nawet do 10%. Usługa moneyback dla wielu osób jest dużym plusem rachunku bankowego i magnesem, który powoduje wzrost liczby otwieranych nowych rachunków bankowych w placówce, która na taką ofertę się zdecyduje. Jednak minusem jest w przypadku gdy bank zdecyduje się wycofać program z oferty, wtedy wielu klientów zamyka rachunki bankowe i odchodzi do konkurencyjnych banków.

Mimo to warto jest korzystać z takiej usługi jak moneyback, ponieważ dzięki niej możemy co miesiąc podreperować swój budżet.
Na zakończenie dodam, że na polski rynku bankowym termin moneyback jest często reklamowane jako cashback. Raczej pierwsze wyrażenie jest poprawne, ale jak wspomniałem w praktyce cashback jest powszechniej używane.

Darmowe konto bankowe

Standardowe konta bankowe powoli odchodzą do lamusa. Teraz każdy chce mieć internetowe darmowe konto bankowe i najlepiej jakby było darmowe. Jednak banki coraz częściej wprowadzają dodatkowe obostrzenia do takich darmowych rachunków osobistych w stylu musisz wykonać obrót kartą w takiej i takiej kwocie by konto internetowe było w pełni darmowe.

Nie inaczej jest też z ofertą PKO BP gdzie by mieć je za „darmo” trzeba spełnić kilka warunków. Oczywiście nie są one jakieś trudne do spełnienia bo każdy z nas otrzymuje wynagrodzenie (w PKO wystarczy 1500zł miesięcznie przelewać na konto) lub jest w stanie wykonać operacji kar bezgotówkowych na kwotę nie mniejszą niż 250 zł miesięcznie.

Dlatego jak widać jest to w pełni darmowe konto internetowe i warto je założyć o ile w innym banku przepłacamy za konto osobiste.
Poniżej dowiesz się jak założyć konto bankowe internetowe – aby zacząć całą procedurę wystarczy wypełnić wniosek o konto a następnie spokojnie poczekać na kuriera z umową i danymi do logowania się do systemu bankowości internetowej.
Jeśli nie jesteś w pełni przekonany do konta bankowego PKO zawsze możesz wejść na tą stronę » no i porównać internetowe konta bankowe online.

0 zł za prowadzenie konta w banku (internetowo).
0 zł za przelewy wykonywane przez sieć Internet.
0 zł za kartę debetową do rachunku bankowego.
0 zł za wypłaty z bankomatów określonych w umowie.