Co to jest pożyczka hipoteczna?

Jest to nic innego jak pożyczenie od banku dodatkowej gotówki, oferując w ramach poręczenia nieruchomość, której jesteś właścicielem.

Pożyczki hipoteczne pod zastaw nieruchomości są dość popularną formą pozyskiwania pieniędzy. Nieruchomość jest bowiem dla banku bardzo silną gwarancją spłaty zaciągniętego zobowiązania – w końcu nikt nie chce stracić domu, w którym mieszka na stałe, więc prędzej czy później będzie musiał spłacić pożyczone pieniądze.

Na co mogę przeznaczyć pozyskane środki?

Bank nie będzie pytał Cię o cel pożyczanej gotówki. Możesz wydać ją na remont domu, zakup samochodu, sfinansowanie wyjazdu wakacyjnego, na potrzeby bieżące, spłatę istniejących zobowiązań albo na jakąś naglącą, nieprzewidzianą potrzebę finansową. Jedyna kwestia, która leży w kręgu zainteresowań banku to nieruchomość, którą oddajesz jako potwierdzenie spłaty zaciąganej należności finansowej.

Pamiętaj, że musisz być prawowitym właścicielem danego domu lub mieszkania – jest to warunek niezbędny do uzyskania przez Ciebie pożyczki hipotecznej.

Warto wiedzieć że na przykład Alior Bank oferuje także inne typy pożyczek i kredytów – pomijając wspomniane pożyczki hipoteczne – które w zasadzie są w ofercie niemalże każdego banku …