Refinansować kredyt hipoteczny czy też nie?

Dziś będzie krótko na temat refinansowania kredytów …
Kilka miesięcy temu zaciągnąłeś kredyt hipoteczny – najlepszy, jaki mogłeś wtedy otrzymać? Teraz widzisz, że marże bankowe znacznie spadły, jednak ciebie wiąże niezmienna umowa z bankiem. Czy możesz coś zrobić, żeby zmniejszyć raty? Tak, możesz wziąć kredyt refinansowany hipoteczny!

Dzięki niemu spłacisz stare zobowiązania, a stworzysz nowe, na korzystniejszych dla ciebie warunkach. Ta oferta jest niezwykle atrakcyjna! Musisz jednak pamiętać, by najpierw przekalkulować dokładnie opłacalność refinansowania. Rozwiązanie starej umowy z bankiem i zawiązanie nowej pociąga za sobą szereg opłat i prowizji bankowych.

Nie zdarza się to często, jednak sprawdź najpierw, czy w twoim przypadku refinansowanie jest opłacalne. Najlepiej sprawdź z kalkulatorem, jak zmieni się rata spłaty twojego kredytu refinansowego, zmieniając oprocentowanie pożyczki oraz pamiętając o tabeli opłat i prowizji.

Nie zrażaj się tymi trudnościami, ponieważ warto powalczyć o obniżenie raty, a rynek bankowy obecnie temu bardzo sprzyja.