Koszty kredytu hipotecznego w 2019 czyli co oprócz marży doliczają banki

Mieszkanie, dom to zawsze ogromne koszta kupna. Pamiętajmy o tym, że licząc koszty kredytu hipotecznego powinniśmy uwzględnić również nasze życie. Jeśli zależy nam na wysokim poziomie życia, musimy mieć wysokie zarobki. Kredytowanie pochłonie około 50 procent naszego dochodu.
Bardzo dużo ludzi pyta co oprócz marży doliczają banki do kredytu hipotecznego w 2017. Mamy zatem koszty przygotowania, stopę rzeczywistą, przewalutowanie jeśli jest to kredyt w walucie obcej, ubezpieczenie oraz koszta opóźnienia. Nie zawsze wygląda to tak samo.

Szybka decyzja przy kredycie hipotecznym czasami bywa dla nas strzałem w kolano.

Nie zastanawiamy ie dokładnie nad przyszłością – bierzemy, a potem zastanawiamy się jak sobie poradzić. Szczególnie widać to w przypadku domów, gdzie każdy remont jest jedynie naszym kosztem, a nie kosztem spółdzielni mieszkaniowej czy innej pomocy. W przypadku mieszkania koszty kredytu hipotecznego prezentuje się zdecydowanie taniej i mamy pewne gwarancje dotyczące samego mieszkania.

 

Musimy wiedzieć co oprócz marży doliczają banki do kredytu, to bardzo ważne, aby nie pogubić się we wszystkich kosztach. Codziennie bardzo wiele osób ma problem z poprawnym wyliczeniem kosztów dotyczących kredytu mieszkaniowego. Bywa, że szybka decyzja przy kredycie hipotecznym jest trafna, ale nie zawsze.

Na pośpiechu dobrze nie wyjdziemy. Warto dokładnie podliczyć i przemyśleć wszystkie plusy i minusy kredytowania. Każdego dnia znajdziemy czas na rozważenie swojej decyzji. Zacznijmy zatem kredytować z głową nasze marzenia o zakupie własnego mieszkania czy budowie domu w nowym 2017 roku.